Podstrona: Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej

2019-04-25
Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej

25 kwietnia odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Członkowie rady dyskutowali m.in. nad regulaminem określającym zasady i tryb funkcjonowania rady.

Powołanie Rady Uczelni wypełnia wymogi nowej ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” z dnia 20 lipca 2018 r. Podczas pierwszego posiedzenia rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski wręczył członkom rady listy gratulacyjne.

Powołanie do Rady Uczelni to efekt poparcia, jakim zostaliście państwo obdarzeni przez członków Senatu Politechniki Rzeszowskiej. Życzę wielu sukcesów i satysfakcji płynącej z pracy w Radzie Uczelni oraz wytrwałości w dążeniu do wprowadzania pozytywnych zmian w Politechnice Rzeszowskiej – mówił prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Rada Uczelni Politechniki Rzeszowskiej liczy 7 osób, w tym 3 osoby spoza społeczności akademickiej uczelni. Przewodniczącym Rady Uczelni I kadencji został Rafał KALISZ - prezes zarządu FIBRAIN Sp. z o.o., prezes Stali Rzeszów S.A i wiceprezes D.A. Glass.

Pozostali członkowie Rady Uczelni to:

• Agnieszka SANOCKA-ZAJDEL -  dyrektor handlowy Grupy SPLAST
  • Sławomir SOŁTYS -  współzałożyciel i dyrektor firmy B&M OPTIK
  • Dr inż. Bogusław DOŁĘGA -  adiunkt w Katedrze Awioniki i Sterowania Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa
  • Dr inż. Andrzej PASZKIEWICZ - adiunkt w Zakładzie Systemów Złożonych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki
  • Dr inż. Jadwiga PISULA − adiunkt w Katedrze Konstrukcji Maszyn Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa
  • Michał KLIMCZYK - przewodniczący Samorządu Studenckiego PRz

Pierwszym zadaniem członków rady będzie przygotowanie nowego projektu regulaminu Rady Uczelni oraz zaopiniowanie Statutu Politechniki Rzeszowskiej. Kadencja rady potrwa do 31 grudnia 2020 roku.

Rada Uczelni jest trzecim (obok Senatu i Rektora) organem uczelni. Do jej zadań należy m.in.: monitorowanie procesu zarządzania uczelnią, prowadzonej gospodarki finansowej, wskazywanie kandydatów na rektora, opiniowanie projektów statutu i strategii rozwoju uczelni.