Podstrona: Pierwsze urodziny Samsung Inkubator na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Pierwsze urodziny Samsung Inkubator na Politechnice Rzeszowskiej

2018-05-09
Pierwsze urodziny Samsung Inkubator na Politechnice Rzeszowskiej

Samsung Inkubator, laboratorium firmy Samsung, które mieści się na terenie Politechniki Rzeszowskiej i wspiera młodych przedsiębiorców świętowało pierwsze urodziny. W ciągu roku działalności w ramach inkubatora powstało 8 start-upów, które z sukcesem wprowadziły swoje produkty na rynek, a także zorganizowano 74 wydarzenia m.in. o charakterze warsztatowym, biznesowym i naukowym.

W Samsung Inkubator młodzi ludzie mogą rozwijać swoje projekty, wykorzystując wsparcie merytoryczne firmy Samsung.

- To przede wszystkim miejsce do rozwoju talentów naszych studentów, którzy zasilają przedsiębiorstwa Doliny Lotniczej. Często jest to trampolina do robienia kariery w całym świecie – mówił podczas pierwszych urodzin Samsung Inkubator prof. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki Politechniki Rzeszowskiej.

Jak podkreślała Magdalena Olborska, CSV & partnership manager w Samsung Electronics Polska, Samsung Inkubator to w skrócie przestrzeń do pracy, sprzęt elektroniczny, pomoc merytoryczna i techniczna, wsparcie finansowe, szkolenia i warsztaty. Smusung Inkubator jest jedynym tego rodzaju miejscem w Polsce i jedynym tego typu miejscem jakie Samsung otworzył na świecie.

- Samsung pokochał Rzeszów, bo to miejsce wyjątkowe, otwarte na innowacje, pełne mądrych pomysłowych ludzi. Samsung jest firmą odpowiedzialną społecznie, która stawia na zrównoważony rozwój wspiera edukację, jest otwarta na dostępne kompetencje cyfrowe i działa na tym polu od wielu lat – dodała Magdalena Olborska.

W trakcie pierwszych urodzin Samsung Inkubator ogłoszono też współpracę Samsunga z kołem naukowym Legendary Rover Team, twórcami łazika marsjańskiego Politechniki Rzeszowskiej.

Partnerstwo z Samsungiem polega na długofalowej współpracy. Otrzymamy od firmy fundusze, sprzęt i wsparcie ze strony inżynierów - wyjaśnia Patryk Figiel z Legendary Rover Team.

Pomysłodawcy 8 start-upów, które powstały w Samsung Inkubator otrzymali certyfikaty, które wręczyli Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska i Jacek Łęgiewicz, public affairs director Samsung Electronics Polska.

Inkubator Samsung w ciągu roku odwiedziło ponad 2,5 tysiąca osób.