Podstrona: Podkarpacka Nagroda Gospodarcza dla studenta Sebastiana Rosoła / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza dla studenta Sebastiana Rosoła

2023-11-17 , red.  Marta Jagiełowicz
S. Rosół z nagrodą,

Student mechaniki i budowy maszyn Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, lider zespołu PRz Racing Sebastian Rosół otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2023 za zaangażowanie w prace badawczo-rozwojowe i nieprzeciętne osiągnięcia w tym obszarze.

O nagrodzie

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza jest przyznawana najaktywniejszym gospodarczo przedsiębiorstwom w regionie podkarpackim, które stosują profesjonalne metody zarządzania, nowoczesne i innowacyjne technologie, ukierunkowując je na potrzeby klienta, a dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych. Celem konkursu jest promowanie rozwoju gospodarczego województwa przez prezentację firm o najbardziej pożądanym wizerunku gospodarczym.

Nagroda specjalna dla lidera PRz Racing

Podczas gali wręczenia Podkarpackich Nagród Gospodarczych nagrodę specjalną otrzymał lider zespołu PRz Racing Sebastian Rosół. Kapituła konkursowa doceniała studenta naszej uczelni, podkreślając jego doświadczenie w zarządzaniu tak dużym projektem, jakim jest PRz Racing, oraz w zarządzaniu pracą w zespole, jak również jego umiejętności techniczne i kompetencje miękkie, coraz bardziej cenione wśród pracodawców. Dodatkowo Sebastian przyczynia się bezpośrednio do tworzenia ogromnej przestrzeni rozwoju dla studentów z regionu, w której odbywają się prace nad elektryfikacją bolidów wyścigowych, przy zastosowaniu wielu pionierskich rozwiązań. Prace realizowane w ramach Koła Naukowego Formuła Student działającego na Politechnice Rzeszowskiej wpływają na rozwój całego regionu ze względu na kształcenie inżynierów z wielu dziedzin nauki. Warto zaznaczyć, że koło zrzesza studentów wszystkich wydziałów naszej uczelni.

Według Sebastiana analogie między biznesem a pracą w zespole Formuły Student są bardzo ciekawe. Zarówno w biznesie, jak i w motorsporcie sukces zależy od wielu czynników, takich jak m.in.: planowanie, koordynacja, motywacja, kreatywność, innowacyjność, wytrwałość. Podobnie jak w biznesie, ważne jest, aby każdy członek zespołu miał jasno określone cele i zadania, aby ich działania prowadziły do osiągnięcia wspólnego celu”. Sebastian, odbierając nagrodę, podkreślał, że na sukces PRz Racing pracował cały zespół: „Każdy z osobna zasługuje na podziękowania za to wspaniałe wyróżnienie, bo to każdy członek zespołu tworzy tę wspaniałą przestrzeń na terenie Politechniki Rzeszowskiej i przyczynia się do jej rozwoju”.

Sukcesy zespołu

Zespół PRz Racing przez 10 lat swojej działalności uczestniczył w 20 edycjach międzynarodowych zawodów Formula Student. Skonstruował 5 bolidów spalinowych, które z roku na rok były coraz bardziej konkurencyjne. Zespół 20 razy stawał na podium w poszczególnych konkurencjach, dwukrotnie wygrał konkurencje, czterokrotnie triumfował w klasyfikacji generalnej. Największym osiągnięciem zespołu było 1. miejsce w klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych wywalczone w zawodach Formuła Student Czech Republic. Warto podkreślić, że zwycięstwo to było drugą w historii wygraną zespołu z Polski na oficjalnych zawodach Formuła Student.