Podstrona: Podpisanie porozumienia w zakresie wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-10-10

10 października 2019 r. odbyło się podpisanie porozumienia pomiędzy Samorządem Województwa Podkarpackiego a Politechniką Rzeszowską i Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Ze strony Politechniki Rzeszowskiej dokument podpisał Rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Zarząd Województwa reprezentowali Wicemarszałek Województwa Piotr Pilch i Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek. Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie reprezentował Rektor uczelni  dr  Wergiliusz Gołąbek.

Podpisanie porozumienia ma na celu pełne wykorzystanie posiadanych możliwości  i doświadczenia obu stron, które pozwoli na optymalne współdziałanie ośrodków nauki i administracji publicznej w zakresie wdrażania systemów teleinformatycznych.

Obie uczelnie będące stronami porozumienia dysponują potencjałem niezbędnym do poszukiwania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zakresie działalności projektowej, naukowo-badawczej i dydaktycznej w dziedzinie budowy systemów informatycznych i e-usług.

Samorząd Województwa Podkarpackiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa  II Cyfrowe Podkarpacie, realizuje kilka dużych projektów teleinformatycznych. Są to między innymi Podkarpacki System Informacji Przestrzennej, Podkarpacki System Informacji Medycznej – faza II oraz Podkarpacki System e-Administracji Publicznej-2. Celem tych projektów jest wyższa jakość i rozszerzony zakres usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną.