Podstrona: Pokaz szkolenia spadochronowego dla studentów Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Pokaz szkolenia spadochronowego dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

2019-04-02
Pokaz szkolenia spadochronowego dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

10 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego i wykład pt. "Historia spadochroniarstwa na przełomie wieków oraz wykorzystanie polskich wojsk powietrznodesantowych podczas II Wojny Światowej". Organizatorem wydarzenia jest firma Seven Rights, właściciel szkoły spadochronowej KrakSky.

Celem wydarzenia jest zapoznanie studentów Politechniki Rzeszowskiej z podstawową wiedzą na temat spadochroniarstwa oraz przedstawienie sposobów wykorzystania sprzętu spadochronowego w jednostkach powietrznodesantowych. Obecne spadochroniarstwo wyczynowe, jak i amatorskie dostępne jest dla każdego, kto chce poznać nowe dyscypliny sportu oraz sprawić sobie przyjemność z szybowania jak ptak.

Zajęcia będą miały formę multimedialnego wykładu prowadzonego przez doświadczonych instruktorów, byłych i obecnych żołnierzy jednostek powietrznodesantowych oraz wojsk specjalnych. Instruktorzy podczas swojej służby wojskowej wyszkolili tysiące żołnierzy. Wielu z nich to zawodnicy reprezentacji Polski w międzynarodowych zawodach Pucharu Świata w skokach spadochronowych.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00 w auli V-2 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Powstańców Warszawy 12. .

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.