Podstrona: Polecamy kolejny numer "Gazety Politechniki" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Polecamy kolejny numer "Gazety Politechniki"

2019-04-09
Polecamy kolejny numer

W numerze 1-3/2019 redakcja „Gazety Politechniki” przypomniała historię powstania tego najstarszego pisma akademickiego na Podkarpaciu i jednego z najstarszych w Polsce po 1989 r. Zaprezentowała także kolejne osiągnięcia pracowników i studentów naszej uczelni.

W „Gazecie Politechniki” opublikowano artykuły dotyczące m.in. projektu pn. „Regionalne Centrum Doskonałości Automatyki i Robotyki, Informatyki, Elektrotechniki, Elektroniki oraz Telekomunikacji Politechniki Rzeszowskiej”, współpracy z powiatem łańcuckim i Konsorcjum Regionalnego Rzeszów. Zamieszczono również wywiady z prorektorem ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką prof. PRz Mariuszem Oleksym oraz prorektorem ds. współpracy międzynarodowej prof. Grzegorzem Ostaszem.

Sporo miejsca poświęcono ciekawym wydarzeniom, które wpływają na umiędzynarodowienie naszej uczelni i budowanie potencjału współpracy z uczelniami partnerskimi na całym świecie, m.in. realizacji projektu Erasmus+ z Brazylią, Gruzją i Ukrainą. W części poświęconej nauce opublikowano artykuł pt. „Hodowle 3D – nowy kierunek w badaniach in vitro”.

W tym wydaniu można również przeczytać o wystawie prac studentów architektury, rozbudowie Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej w ramach projektu EMC-LabNet, Seminarium „Wybrane Problemy Chemii”. Swoimi przeżyciami z wyprawy przez Kaukaz, Iran i Turkmenistan podzielił się z Czytelnikami student logistyki na Wydziale Zarządzania.

Zamieszczono artykuł poświęcony dokonaniom naszych sportowców w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie. Opisano także sukces naszej reprezentacji podczas VI Mistrzostw Polski Pracowników Szkół Wyższych w siatkówce.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”