Podstrona: Polecamy nowy numer „Gazety Politechniki” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Polecamy nowy numer „Gazety Politechniki”

2018-03-08
Polecamy nowy numer „Gazety Politechniki”

W numerze 1–2/2018 „Gazety Politechniki” sporo miejsca poświęciliśmy tematyce lotniczej. Przedstawiliśmy relację z przekazania samolotu i otwarcia dróg kołowania w OKL-u oraz z Konferencji Bezpieczeństwa Lotniczego. Ponadto zamieściliśmy artykuły poświęcone nominacji profesorskiej A. Kowalczyka oraz jubileuszowi 80-lecia pracy prof. PRz Adama Reichharta. Przypomnieliśmy Czytelnikom sylwetkę Tadeusza Góry, słynnego szybownika, pierwszego na świecie zdobywcy Medalu Lilenthala.

Opisaliśmy prowadzone na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa badania naukowe oraz prace nad budową motoszybowca AOS-H2 o napędzie wodorowym. Zaprezentowaliśmy m.in. kolejne osiągnięcia naszych pracowników i studentów, nowe umowy o współpracy z uczelniami oraz instytucjami. W tym wydaniu można przeczytać również o lekcjach pokazowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Roadshow, olimpiadzie EUROELEKTRA i studentach tworzących modele fizyczne.

Ciekawe relacje z wyjazdów do Gruzji i Belgii w ramach programu Erasmus+ przygotowali pracownicy Wydziału Zarządzania dr Jacek Strojny i mgr Magdalena Suraj. Autorzy podzielili się z Czytelnikami nie tylko barwnymi opisami miejsc, zdjęciami, lecz także praktycznymi wskazówkami na temat współpracy z uczelniami partnerskimi.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”