Podstrona: Politechnika Rzeszowska na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

2019-05-14
Politechnika Rzeszowska na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli wziął udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyły się na stalowowolskich błoniach. Jubileusz odchodów 15-lecia członkostwa w UE połączony był z Piknikiem Lotniczym oraz otwarciem Szybowcowych Mistrzostw Europy.

Impreza podzielona została na strefy tematyczne m.in. strefę województwa podkarpackiego, strefę funduszy europejskich, strefę zdrowia, strefę lotniczą, strefę dla dzieci. W strefie nauki  prezentowały się uczelnie wyższe oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Wydział Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli prezentował potencjał naukowy i osiągnięcia uczelni. Studenci z Koła Naukowego Legendary Rover Team zaprezentowali łazika marsjańskiego i ramiona robotów a Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów model samolotu, który zdobył 5 srebrnych medali na międzynarodowych zawodach SAE Aero Design West 2019.

W trakcie imprezy odbyły się pokazy lotnicze w wykonaniu wojskowej grupy akrobatycznej „Orlik”. Po oficjalnym otwarciu Szybowcowych Mistrzostw Europy scenę przejęły zespoły artystyczne z domów kultury i kabarety. Stalowowolską publiczność bawili członkowie Kabaretu Formacja Chatelet i Kabaretu Jurki. Wydarzenie zakończył nocny pokaz balonowy i fajerwerki.