Podstrona: Politechnika Rzeszowska na Targach Edukacyjnych „EduSalon” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska na Targach Edukacyjnych „EduSalon”

2018-02-28
Politechnika Rzeszowska na Targach Edukacyjnych „EduSalon”

W dniach 27-28 lutego br. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena odbyły się Targi Edukacyjne „EduSalon”. Nie zabrakło tam również stoiska Politechniki Rzeszowskiej, które jak co roku cieszyło się dużą popularnością.

Pracownicy razem z najbardziej aktywnymi studentami udzielali informacji o aktualnej ofercie kształcenia oraz zasadach rekrutacji na poszczególne wydziały i kierunki Politechniki Rzeszowskiej. Podczas targów uczniowie mogli uzyskać informacje o dwóch nowych kierunkach: sport i biogospodarka, które mają być uruchomione od nowego roku akademickiego.

Każdy zainteresowany otrzymał najnowszy informator uczelniany oraz broszury rekrutacyjne. Przyszli studenci mogli także dowiedzieć się jak w praktyce na Politechnice Rzeszowskiej działają  koła naukowe i organizacje studenckie.

Przedstawiciele uczelni odpowiadali na wszelkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na Politechnice Rzeszowskiej. Przyszli studenci chcieli wiedzieć jakie przedmioty należy zdawać na maturze, aby dostać się na wybrane kierunki, jakie są zasady kwalifikacji na studia i limity przyjęć. Zadawali pytania dotyczące życia akademickiego, uzyskania stypendium oraz miejsc w akademiku.

Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w konkursie z wiedzy ogólnej dotyczącej uczelni i wygrać ciekawe gadżety.

Warsztaty dla uczniów poprowadzili dr inż. Łukasz Przeszłowski z Katedry Konstrukcji Maszyn PRz, oraz dr inż. arch. Anna Sikora z Zakładu Urbanistyki i Architektury PRz.

- Dla wszystkich maturzystów to bardzo ważny moment podejmowania decyzji o przyszłym kształceniu.  Młodzi ludzie coraz aktywniej uczestniczą w tragach, świadomie i poważnie podchodzą do kwestii dalszej edukacji. Targi edukacyjne to idealne miejsce,  aby porozmawiać i wymienić informacje o przyszłej uczelni. – mówi dr inż. arch. Anna Sikora.

Zainteresowanych studiami na Politechnice Rzeszowskiej było wielu. Każdy uzyskał rzetelne informacje na temat oferty, które z pewnością przyczynią się do właściwej decyzji przy wyborze studiów.

W ciągu dwóch dni Targi Edukacyjne odwiedziło 11 tysięcy uczniów szukających ciekawych propozycji edukacyjnych.  Swoją ofertę zaprezentowało około 100 wystawców - szkół wyższych z całej Polski oraz z zagranicy, a także szkoły policealne i doradcy zawodowi.