Podstrona: Politechnika Rzeszowska na warszawskim 20. Pikniku Naukowym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska na warszawskim 20. Pikniku Naukowym

2016-05-09 , red.  Tomasz Ogórek
Politechnika Rzeszowska na warszawskim 20. Pikniku Naukowym

7 maja 2016 r. przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej wzięli udział w 20. Pikniku Naukowym w Warszawie. To największe tego typu wydarzenia w Polsce. Jest organizowane przez Centrum Nauki "Kopernik" i Polskie Radio.

Politechnika Rzeszowska zadebiutowała na warszawskim Pikniku, była jednym z 212 wystawców. Odwiedzający nasze stoisko mogli obejrzeć bolid zaprojektowany przez studentów z Koła Naukowego Formuła Student oraz model samolotu udźwigowego drużyny "The Lifters" z zawodów ACC 2015 prezentowany przez studentów z Koła Naukowego Euroavia-Rzeszów. Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy możliwość lotu symulatorem.

Impreza odbywała się na błoniach Stadionu Narodowego PGE. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Zdrowie.”Wydarzenie miało na celu popularyzację nauki głównie wśród dzieci oraz młodzieży."Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, a poprzez przybliżenie warsztatu naukowca zachęca i inspiruje zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej" - czytamy na stronie organizatora.

Więcej na stronie: pikniknaukowy.pl

KH