Podstrona: Politechnika Rzeszowska na XV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska na XV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon

2020-02-26
Politechnika Rzeszowska na XV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon

Podobnie jak w latach ubiegłych przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej wzięli udział  w Podkarpackich Targach Edukacyjnych „EduSalon”, które odbyły się  w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena w Jasionce.

Obecni na targach pracownicy razem z najbardziej aktywnymi studentami udzielali informacji o zasadach kwalifikacji na poszczególne wydziały i kierunki Politechniki Rzeszowskiej, harmonogramie rekrutacji, sposobie rekrutacji na studia oraz przywilejach oferowanych olimpijczykom i konkursowiczom.

Podczas targów uczniowie mogli uzyskać informacje o nowym kierunku: inżynieria farmaceutyczna na Wydziale Chemicznym, który ma być uruchomiony od nowego roku akademickiego.  Przyszli studenci mogli także dowiedzieć się jak w praktyce na Politechnice Rzeszowskiej działają  koła naukowe i organizacje studenckie.

Przedstawiciele Uczelni odpowiadali na wszelkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na Politechnice Rzeszowskiej. Przyszli studenci chcieli wiedzieć jakie przedmioty należy zdawać na maturze, aby dostać się na wybrane kierunki, jakie są zasady kwalifikacji na studia i limity przyjęć. Zadawali pytania dotyczące życia akademickiego, uzyskania stypendium oraz miejsc w akademiku.

Warsztaty dla uczniów poprowadzili dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz z Katedry Systemów Elektronicznych i Komunikacyjnych (Technika radiowej identyfikacji obiektów RFID) oraz dr inż. Paweł Kępa z Zakładu Informatyki w Zarządzaniu (Współczesne zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa).

Zainteresowanych studiami na Politechnice Rzeszowskiej było wielu. Każdy uzyskał rzetelne informacje na temat oferty, które z pewnością przyczynią się do właściwej decyzji przy wyborze studiów.