Podstrona: Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę z ZUS-em / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę z ZUS-em

2017-03-21 , red.  Artur Polakiewicz
Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę z ZUS-em

21 marca br. została zawarta umowa o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Odpowiedni dokument podpisali prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor PRz, i Michał Możdżonek, członek Zarządu ZUS-u. Obecni byli również: prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki; dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką; dr inż. Dominik Strzałka, prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką WEiI; Ewa Papiewska-Borkowska, dyrektor ZUS-u Oddziału w Rzeszowie; Artur Pałys, zastępca dyrektora ZUS-u Oddziału w Rzeszowie; Justyna Rusek, naczelnik ORG-u w rzeszowskim oddziale ZUS-u.

Na mocy podpisanej umowy PRz i ZUS będą m.in.: współpracować w dziedzinie dydaktyki, realizować wspólne projekty badawcze i organizować konferencje naukowe. Jednym z głównych celów ZUS-u jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Program kształcenia studentów zostanie więc wzbogacony o zagadnienia z tego zakresu. Studenci będą również mogli odbywać praktyki w ZUS-ie. Podpisane porozumienie zapewni możliwości rozwoju zarówno uczelni, jak i ZUS-owi.