Podstrona: Politechnika Rzeszowska o roli nauki dla obronności / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska o roli nauki dla obronności

2018-10-04
Politechnika Rzeszowska o roli nauki dla obronności

Przedstawiciel Politechniki Rzeszowskiej wziął udział w konferencji naukowo-technicznej „Nasze stulecie. Nauka dla obronności”, która dotyczyła wykorzystania potencjału polskich uczelni technicznych dla obronności. Konferencja odbyła się 2-3 września w Politechnice Poznańskiej.

Naszą uczelnię reprezentował dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz, dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli. Podczas sesji planarnej wygłosił prezentację pt. „Rola Politechniki Rzeszowskiej w potencjale rozwojowym przemysłu obronnego”. Prof. Mazurkow poruszył tematy dotyczące przemysłu obronnego w województwie podkarpackim. Opowiedział m.in. o potencjale naukowo-badawczym naszej uczelni oraz o edukacji wojskowej studentów i ich projektach na rzecz przemysłu obronnego.

Konferencja była doskonałą okazją do zaprezentowania nowoczesnej myśli technicznej w kontekście jej wykorzystania w służbie bezpieczeństwa narodowego. Zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli nauki, wojskowości i przemysłu umożliwiło wymianę doświadczeń oraz opinii na temat konkurencyjności polskich rozwiązań technologicznych na rynku międzynarodowym, a także przyczyniło się do zacieśnienia współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami nauki i sektorami gospodarki.