Podstrona: Politechnika Rzeszowska patronem honorowym Liceum z Biecza / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska patronem honorowym Liceum z Biecza

2018-01-26
Politechnika Rzeszowska patronem honorowym Liceum z Biecza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza podpisała porozumienie o współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu. W ramach porozumienia Politechnika obejmie honorowym patronatem klasę o profilu inżynieryjno-ekonomicznym, która będzie nosić nazwę klasy politechnicznej.

Umowę określającą warunki współpracy w zakresie działalności edukacyjnej podpisali dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką oraz dr Józef Kasprzak, dyrektor LO w Bieczu.

Dokument zaparafowała również prof. dr hab. inż. Dorota Antos, dziekan Wydziału Chemicznego PRz oraz dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej PRz. Podpisane porozumienie ma na celu wymianę doświadczeń i dalszy rozwój nawiązanej współpracy.

– Liczymy na wymianę doświadczeń z Politechniką Rzeszowską. Chcielibyśmy skorzystać z modelu uniwersyteckiej pracy dydaktycznej, opartym na doświadczeniu, eksperymencie i wykorzystać go podczas zajęć prowadzonych przez naszych nauczycieli. Kilku naszych absolwentów studiuje na Politechnice Rzeszowskiej. Mamy nadzieję, że dzisiejsze podpisanie umowy, przerodzi się w owocną współpracę – mówi dr Józef Kasprzak dyrektor LO w Bieczu.

Opiekę merytoryczną i patronat honorowy nad klasą politechniczną sprawował będzie Wydział Chemiczny i Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej. – Dla szkół, z którymi mamy podpisaną umowę oferujemy zajęcia w laboratoriach, podczas których uczniowie zdobywają doświadczenie i zostają przygotowani do studiów. Mamy nadzieję, że w przyszłości  zostaną naszymi studentami mówi prof. dr hab. inż. Dorota Antos, dziekan Wydziału Chemicznego PRz.

Doświadczenie we współpracy ze szkołami średnimi ma również Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej. – Współpracujemy już z kilkoma liceami. Wybitnie uzdolniona młodzież realizuje u nas wybrane przedmioty na kierunku matematyka. Zachęcamy młodzież do zachwytu nad matematyką i fizyką – mówi dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej PRz.