Podstrona: Politechnika Rzeszowska w Stalowej Woli otworzyła drzwi zwiedzającym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska w Stalowej Woli otworzyła drzwi zwiedzającym

2016-11-27 , red.  Artur Polakiewicz
Politechnika Rzeszowska w Stalowej Woli otworzyła drzwi zwiedzającym

25 listopada br. zainteresowani studiami na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli mogli obejrzeć zaplecze dydaktyczno-naukowe uczelni. Odbył się tam Dzień Otwarty.

„Bardzo nam zależy, aby tę ofertę przedstawić właśnie teraz, ponieważ – jak powszechnie wiadomo – czekamy na zgodę z ministerstwa na utworzenie samodzielnego wydziału, czyli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego. Mamy nadzieję, że nasza oferta będzie skierowana do tych młodych ludzi, którzy już odbiorą wyniki maturalne […], będą mogli podjąć decyzję o wyborze studiów i będzie to wybór skierowany na Stalową Wolę” (stalowemiasto.pl) – powiedziała Lucyna Iskra, kierownik dziekanatu stalowowolskiego ośrodka uczelni.

Przypominamy: w Stalowej Woli są prowadzone studia I stopnia na dwóch kierunkach – mechanice i budowie maszyn oraz zarządzaniu i inżynierii produkcji. Każdy student zamiejscowego ośrodka otrzymuje co miesiąc 300 zł stypendium motywacyjnego ufundowanego przez prezydenta Stalowej Woli.

Podczas Dnia Otwartego zaprezentowano możliwości kształcenia oferowane przez Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny PRz w Stalowej Woli, łazik marsjański, działalność kół naukowych, a także produkty stalowowolskiej huty. Uczestnicy – głównie uczniowie klas maturalnych z miejscowych szkół – mogli także zwiedzać obiekty Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli i wziąć udział w interaktywnym panelu dyskusyjnym. Rozstrzygnięto też konkurs pn. Politechnika Moich Marzeń, w którym szkoły ponadgimnazjalne rywalizowały o nagrodę rektora Politechniki Rzeszowskiej.

KH