Podstrona: Politechnika Rzeszowska w tle fabuły książki dla dzieci / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska w tle fabuły książki dla dzieci

2019-09-11
Politechnika Rzeszowska w tle fabuły książki dla dzieci

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin pracuje nad premierą książki „Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie”. Jest to już czwarta część przygód tytułowego bohatera Macieja Kamińskiego, który przypadkiem odnalazł wehikuł czasu. Nad projektem maszyny do podróży w czasie pracowała grupa naukowców i inżynierów pod kierownictwem prof. Stanisława Rotkiewicza z Politechniki Rzeszowskiej. Maciek przenosi się w przeszłość do lat 80. i wczesnych 90., by poznać historię Rzeszowa i naprawić swoje błędy…

Autorem 4 częściowej książki jest Jan Marković; ilustracje opracował Marcin Stachów. Książka w lekki i przyjemny sposób przedstawia dzieciom i młodzieży  historię rozwoju miasta Rzeszów od XIV. Jest napisana językiem przyjaznym dla najmłodszego czytelnika i opatrzona ciekawymi ilustracjami. Ma uczyć, ale też bawić.

E-booki będzie można ściągać ze strony psar.pl. Będą także przekazane bezpłatnie do rzeszowskich szkół i bibliotek. W późniejszym terminie planuje się także wydanie książki w wersji papierowej .

Projekt został dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Rzeszowa.