Podstrona: Politechnika Rzeszowska zawarła umowę na budowę Centrum Logistyki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska zawarła umowę na budowę Centrum Logistyki

2016-11-14 , red.  Artur Polakiewicz
Politechnika Rzeszowska zawarła umowę na budowę Centrum Logistyki

10 listopada br. Politechnika Rzeszowska zawarła z firmą Skanska umowę na rozbudowę uczelni. Najpóźniej w lipcu 2018 roku powstanie nowy budynek – Centrum Logistyki

dsc_0735_fot_arkadiusz_surowiec_prz.jpgFot. A. Surowiec / PRz

Z obiektu będzie korzystał Wydział Zarządzania. Idea rozbudowy bazy dydaktycznej i naukowej tego wydziału pojawiła się jeszcze w minionej kadencji. Pomysłodawcą projektu był ówczesny dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Grzegorz Ostasz.

Politechnika Rzeszowska, chcąc zapewniać wysoki poziom kształcenia, potrzebuje nowoczesnego budynku z wyposażeniem technicznym spełniającym współczesne standardy nauczania. W ramach podpisanej umowy zostaną zmodernizowane istniejące obiekty oraz powstanie nowy budynek. Powiększony będzie budynek S – siedziba Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Dzięki temu na wydziale zwiększy się liczba sal wykładowych, ćwiczeniowych i laboratoryjnych. Nowy obiekt zostanie dobudowany od północnej strony budynku S Politechniki Rzeszowskiej. Na poziomie piętra będzie połączony przewiązką z budynkiem Wydziału Zarządzania. Dodatkowym założeniem inwestycji jest uporządkowanie przestrzeni pomiędzy budynkami S i L.

bud_s_wizualizacja_2.jpgFot. wizualizacja projektu

– Nowy obiekt będzie się składał z dwóch kondygnacji naziemnych i zostanie połączony oszkloną przewiązką na poziomie I piętra z istniejącym już budynkiem Wydziału Zarządzania. Będzie też częściowo podpiwniczony – poinformował Bartłomiej Garncarczyk, kierownik projektów w firmie Skanska.

W nowym budynku Centrum będą m.in.: sala seminaryjna mieszcząca 45 osób, 3 sale ćwiczeniowe dla studentów (każda dla 30 osób), pokoje biurowe, w tym Dziekanatu Wydziału Zarządzania, a ponadto szatnia, zaplecze sanitarne dla studentów i personelu oraz archiwum.

Warto nadmienić, że nowe Centrum będzie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdą się w nim elementy eliminujące bariery architektoniczne. Pomiędzy piętrem a parterem zostanie zamontowana szklana winda przeznaczona do obsługi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto przy głównym wejściu będzie pochylnia ułatwiająca wjazd. W projekcie uwzględniono także to, że piętro nowego budynku powstanie na poziomie już istniejącego. Dzięki temu osoby z ograniczoną sprawnością będą mogły swobodnie poruszać się po kompleksie. Budynek będzie energooszczędny dzięki zastosowaniu specjalnych urządzeń i instalacji elektrycznych.

Umowę dotyczącą budowy Centrum Logistyki w imieniu stron podpisali: prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej, i Andrzej Frydryk, dyrektor zespołu projektów w firmie Skanska.

KH