Podstrona: „Połoniny” na I Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Kolumbii / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„Połoniny” na I Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Kolumbii

2020-11-09 , red.  Anna Worosz
„Połoniny” na I Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Kolumbii

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” promował Politechnikę Rzeszowską i polską kulturę podczas festiwalu „The World is at Cáqueza 2020”, który odbył się w październiku br. w Kolumbii. Zespół, występując w pięknych kolorowych strojach, zaprezentował tańce i muzykę ziemi rzeszowskiej.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” podczas festiwalu zaprezentowały dynamiczny i barwny program artystyczny w Cáqueza, mieście leżącym około 30 km od Bogoty, stolicy Kolumbii, występując w towarzystwie zespołów folklorystycznych z trzech kontynentów. Amerykę Południową reprezentowały zespoły: Ballet Folclórico Tusuy z Chile, Ballet Folklórico de la Universidad Católica Boliviana San Pablo z Boliwii, Ballet Folklórico Tzontémoc de la Benemérita Escuela Nacional z Meksyku, kontynent azjatycki: Folklore Group „@LUCI” Jakarta z Indonezji, Orang Orang Drum Theatre z Malezji, Europę natomiast: Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” z Polski, Folklore Group KUD „Šumadija 05” z Serbii, Thüringer Folklore Tanzensemble Rudolstadt z Niemiec.

I Międzynarodowy Festiwal Sztuki „The World is at Cáqueza 2020” zorganizowany został w formule online przez Alcaldía Municipal de Cáqueza (Urząd Miasta Cáqueza). Bogate, egzotyczne i bardzo zróżnicowane programy taneczne uczestniczących zespołów zostały zaprezentowane dla wielotysięcznej publiczności na telebimach oraz na platformach cyfrowych w Internecie: https://www.facebook.com/1620591698252227/videos/1225653527800364/.