Podstrona: Ponad 3,8 tys. nowych studentów Politechniki Rzeszowskiej rozpoczęło naukę / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ponad 3,8 tys. nowych studentów Politechniki Rzeszowskiej rozpoczęło naukę

2017-10-02
Ponad 3,8 tys. nowych studentów Politechniki Rzeszowskiej rozpoczęło naukę

Dzisiaj pierwszy dzień zajęć dydaktycznych w nowym roku akademickim. Na pierwszych rocznikach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia naukę na Politechnice Rzeszowskiej rozpoczęło ponad 3,8 tys. osób.

Jak co roku wszystkie kierunki cieszyły się dużą popularnością. Najwięcej chętnych na studia stacjonarne pierwszego roku zgłosiło się na logistykę. 770 kandydatów walczyło na tym kierunku o 90 miejsc. Równie obleganymi kierunkami były informatyka oraz finanse i rachunkowość. O jedno miejsce ubiegało się tu aż 7 osób.

Studenci chętnie wybierali także: zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, budownictwo, mechanikę i budowę maszyn oraz lotnictwo i kosmonautykę.

W piątek 29 września br. studenci pierwszych roczników złożyli ślubowanie na swoich wydziałach. Życzymy wszystkim miłego studiowania. Witamy na Politechnice Rzeszowskiej i cieszymy się, że razem będziemy budować jej przyszłość.