Podstrona: Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej i PWSZ w Krośnie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej i PWSZ w Krośnie

2017-06-13 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej i PWSZ w Krośnie

13 czerwca br. zostało zawarte porozumienie o współpracy między Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Umowę podpisali rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz rektor PWSZ prof. dr hab. Grzegorz Przebinda. W spotkaniu uczestniczyli dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, dr hab. inż. Witold Niemiec, prof. PRz, kierownik Zakładu Oczyszczania i Ochrony Wód WBIŚIA, dr n. biol. Henryk Różański PWSZ w Krośnie, mgr inż. Wojciech Ślenzak Spółdzielcza Grupa Producentów Roślin Energetycznych (AGROENERGIA) w Boguchwale, oraz dr hab. inż. Wojciech Litwińczuk prof. UR.

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej oraz PWSZ w Krośnie będzie dotyczyć prowadzonych na PWSZ studiów I stopnia na kierunkach obejmujących: budownictwo, energetykę, górnictwo i geologię, informatykę, inżynierię środowiska, mechanikę i budowę maszyn oraz zarządzanie.

Obie uczelnie wyższe zobligowały się do wzajemnego udostępniania bazy laboratoryjnej, a także wspierania merytorycznego i kadrowego działań na rzecz badań i rozwoju (B+R) związanych z innowacyjnością i przedsiębiorczością. Ponadto jednostki deklarują kooperację dotyczącą jakości kształcenia, realizacji prac naukowo-badawczych i ich publikacji.