Podstrona: Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach

2019-04-10
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach. W ramach porozumienia uczelnia obejmie honorowym patronatem klasy technikum informatycznego, które będą nosić nazwę klasy politechnicznej.

Umowę określającą warunki współpracy w zakresie działalności edukacyjnej podpisali dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej oraz Agnieszka Mazur, dyrektor Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach.

Podpisane porozumienie ma na celu wymianę doświadczeń i dalszy rozwój nawiązanej współpracy.

– Perspektywa zwiedzania laboratoriów i udział naszych uczniów w wykładach na Politechnice Rzeszowskiej bardzo nas cieszy. Mile widziane byłoby również prowadzenie zajęć z informatyki dla naszych uczniów przez wykładowców Politechniki. Liczę, że zarówno młodzież jak i nauczyciele będą czerpać z wiedzy i doświadczenia naukowców Politechniki Rzeszowskiej  – mówi Agnieszka Mazur, dyrektor ZSA-T w Ropczycach.

Opiekę merytoryczną i patronat honorowy nad klasą politechniczną sprawował będzie Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. 

Politechnika Rzeszowska i Wydział Informatyki i Elektrotechniki jest otwarta dla uczniów, którzy chcą odwiedzić mury naszej uczelni. Pokażemy nasze laboratoria, przygotujemy atrakcyjny wykład. Jednocześnie liczę, że będziemy również gościć w Zespole Szkół Agro-Technicznych – mówi dr inż. Dominik Strzałka, prodziekan ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz.

Współpraca oparta będzie również na spotkaniach merytorycznych, wymianie doświadczeń i udziale nauczycieli Zespołu Szkół Agro-Technicznych w konferencjach organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską. Porozumienie przewiduje też organizację szkoleń, kursów i wykładów dla nauczycieli ZSA-T w Ropczycach.

Uczniowie szkoły będą też mogli brać udział w pracach Kół Naukowych PRz. Zespół Szkół Agro-Technicznych utworzy natomiast tzw. klasy politechniczne oraz podejmie starania na rzecz wprowadzenia zmian w programie nauczania uwzględniając sugestie ze strony Politechniki, ale zgodnie z wytycznymi programowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję