Podstrona: Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

2021-10-25 , red.  Anna Worosz
kategoria: Wydarzenia
Od lewej prof. P. Koszelnik i S. Sienko,

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektronicznych w Rzeszowie oraz porozumienie w sprawie patronatu honorowego. Dokumenty podpisali rektor naszej uczelni prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych mgr Stanisław Sienko.

Uczestnicy

W spotkaniu wzięli udział rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej dr Sławomir Wolski oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych: dyrektor mgr Stanisław Sienko Wioletta Kulczyńska, Monika Różak, Ineza Wilusz i Wojciech Chmiel.

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik podkreślił, że Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie jest jedną z największych szkół ponadpodstawowych na Podkarpaciu. „Jestem przekonany, że ta współpraca będzie się rozwijać i pozwoli nam wykształcić kadry, które znakomicie będą się wpisywać w zapotrzebowanie rynku pracy w naszym regionie. To bardzo nowoczesna szkoła, której profil kształcenia jest zbieżny z naszymi kierunkami studiów i mam nadzieję, że absolwenci Zespół Szkół Elektronicznych będą wybierać studia na Politechnice Rzeszowskiej. Specjaliści z zakresu informatyki, automatyki czy elektroniki są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Wiemy o tym doskonale, ponieważ pracodawcy sami zgłaszają nam potrzebę kształcenia inżynierów z tych obszarów” – powiedział prof. P. Koszelnik.  

Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie to szkoła z ambicjami, do której uczęszcza ponad 1000 uczniów. Profil edukacyjny prowadzony przez szkołę jest zbieżny z kierunkami kształcenia prowadzonymi na naszej uczelni. Są to klasy o profilach: technik automatyk, technik elektronik, technik informatyk. Te właśnie kierunki kształcenia Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem honorowym.

Zadowolenia z nawiązania współpracy nie krył dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie mgr Stanisław Sienko, który zaznaczył, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści uczniom. „Zależy nam na wykształceniu naszych absolwentów i chcemy, aby zasilali oni grono studentów Politechniki Rzeszowskiej i związali się na stałe z naszym miastem i regionem. Ta współpraca umożliwi uczniom lepszy rozwój, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia oraz kontakt z nauczycielami akademickimi. To ogromna szansa dla naszych uczniów i okazja, by dokonać świadomego wyboru kierunku studiów” – podkreślił dyrektor. Dodał również, że prowadzi rozmowy z przedsiębiorcami z Rzeszowa i województwa podkarpackiego, którzy są zainteresowani zatrudnianiem absolwentów szkoły, a także przyznawaniem najzdolniejszym z nich stypendiów na dalsze kształcenie na Politechnice Rzeszowskiej.

Warunki porozumienia

W ramach podpisanych porozumień Politechnika Rzeszowska zobowiązuje się do: organizowania corocznego spotkania w celu wymiany doświadczeń, uwag, dalszego rozwijania nawiązanej współpracy, przeprowadzania przez pracowników uczelni otwartych wykładów, prezentacji lub innego rodzaju spotkań na terenie szkoły, umożliwienia nauczycielom szkoły udziału w wybranych konferencjach i seminariach organizowanych na naszej uczelni, promowania wśród nauczycieli oferty studiów podyplomowych w zakresie dokształcania i doskonalenia zawodowego nauczycieli.

W ramach patronatu honorowego Politechnika Rzeszowska zobowiązuje się do: organizowania dla uczniów klas politechnicznych specjalnych dodatkowych zajęć przeprowadzanych na terenie uczelni lub szkoły przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Rzeszowskiej, umożliwienia uczniom klas politechnicznych uczestnictwa w zajęciach, które są organizowane na uczelni oraz udziału w pracach kół naukowych działających na uczelni, objęcia opieką naukową zdolnych uczniów klas politechnicznych w ich rozwoju. Opiekę merytoryczną nad objętymi patronatem honorowym klasami będzie sprawował Wydział Elektrotechniki i Informatyki.

Zespół Szkół Elektronicznych zobowiązuje się do: umieszczenia na stronie szkoły oraz w materiałach rekrutacyjnych i reklamowych informacji o zawarciu porozumień, powołania tzw. klas politechnicznych, podjęcia starań celem dokonania w klasach patronackich zmian w programie nauczania poszczególnych przedmiotów tak, aby uwzględnić w możliwie jak największym wymiarze sugestie ze strony Politechniki Rzeszowskiej zgodnie z wytycznymi programowymi przygotowanymi dla szkoły przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, umożliwienia przeprowadzenia na terenie placówki akcji informacyjnej zorganizowanej przez Politechnikę Rzeszowską, wyrażenia zgody oraz udzielenia pomocy w przypadku zamiaru zorganizowania przez Politechnikę Rzeszowską punktu informacyjnego na terenie szkoły.

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję