Podstrona: Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół nr 1 im. A. Towarnickiego w Rzeszowie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-01-23
kategoria: Nauka, Wydarzenia

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół nr 1 im. A. Towarnickiego w Rzeszowie. W ramach porozumienia Politechnika obejmie honorowym patronatem klasy o profilu technik budownictwa i technik inżynierii sanitarnej oraz klasy z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką.

Umowę określającą warunki współpracy w zakresie działalności edukacyjnej podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz mgr Tadeusz Bajda, dyrektor ZS nr 1 w Rzeszowie.

Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej obejmie patronatem klasy o profilu technik budownictwa i technik inżynierii sanitarnej a Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa wraz z Wydziałem Elektrotechniki i Informatyki patronować będą uczniom klas z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką.

- Współpraca i wymiana informacji z Politechniką Rzeszowską, szczególnie z Wydziałem Budownictwa jest dla nas istotna, ponieważ mamy w ofercie edukacyjnej technikum budowlane z 65-letnią tradycją – mówi Tadeusz Bajda, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. A. Towarnickiego w Rzeszowie. – Spora część naszych uczniów interesuje się również kierunkami na Wydziale Budowy Maszyn i  Lotnictwa oraz  na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki – dodaje.