Podstrona: Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie

2019-01-08
Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. I. Łukasiewicza w Krośnie. W ramach porozumienia uczelnia obejmie honorowym patronatem klasę technikum logistycznego, która będzie nosić nazwę klasy politechnicznej.

Umowę określającą warunki współpracy w zakresie działalności edukacyjnej  podpisali dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej oraz Joanna Kubit, dyrektor ZSP nr 4 w Krośnie.

Podpisane porozumienie ma na celu wymianę doświadczeń i dalszy rozwój nawiązanej współpracy.

Jako szkoła chcemy mieć partnerstwo najlepszych uczelni w regionie, a Politechnika Rzeszowska jest taką uczelnią. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to na jakość i efektywność kształcenia naszych uczniów. Uczelnia ma natomiast możliwość współpracy z uczniami, którzy mogą zostać potencjalnymi studentami PRz – mówi Joanna Kubit,  dyrektor ZSP nr 4 w Krośnie.

Opiekę merytoryczną i patronat honorowy nad klasą politechniczną sprawował będzie Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

- Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie mają wspólnego patrona Ignacego Łukasiewicza i to zobowiązuje do współpracy. Rolą uczelni jest wspomaganie szkolnictwa średniego. Chętnie będziemy służyć wiedzą i laboratoriami – mówi dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRzdziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Współpraca oparta będzie również na spotkaniach merytorycznych, wymianie doświadczeń i udziale nauczycieli w konferencjach organizowanych przez uczelnię. Porozumienie przewiduje także organizację staży dla nauczycieli i wykładów kadry akademickiej w ZSP nr 4 w Krośnie.