Podstrona: Porozumienie w sprawie płatnych praktyk z Agencją Rynku Energii / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie w sprawie płatnych praktyk z Agencją Rynku Energii

2021-10-21 , red.  M. Ruszel, J. Stec-Rusiecka
Od lewej A. Bondyra i prof. P. Koszelnik,

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Agencją Rynku Energii. Naszą uczelnię reprezentował rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, a Agencję wiceprezes Andrzej Bondyra. Porozumienie przewiduje przyjęcie przez Agencję od 1 października 2021 r. do 30 września 2022 r. studentów PRz na płatne praktyki.

W spotkaniu udział wzięli rektor prof. Piotr Koszelnik, prorektor ds. kształcenia prof. PRz Iwona Włoch, prof. PRz Mariusz Ruszel i wiceprezes Agencji Andrzej Bondyra. Inicjatorem porozumienia jest dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz we współpracy z dr Jolantą Stec-Rusiecką z Wydziału Zarządzania. Czas trwania praktyk będzie ustalany indywidualnie dla każdego studenta i może wynosić od miesiąca do 12 miesięcy. To kolejna ważna umowa, która ma na celu przygotowanie naszych studentów do przyszłej kariery zawodowej, umożliwiająca im zdobycie cennego doświadczenia już podczas studiów.

Agencja Rynku Energii Spółka Akcyjna (ARE S.A.) została powołana w 1997 r. Jej celem jest prowadzenie badań statystycznych i analiz systemowych, w tym symulacji ekonomicznych w dziedzinie gospodarki energetycznej. Wyniki prac analityczno-prognostycznych miały być przeznaczone dla przedsiębiorstw energetycznych oraz agend rządowych współpracujących w formułowaniu i wdrażaniu polityki energetycznej. Misją ARE S.A. jest zaspakajanie potrzeb informacyjnych i dostarczanie wiedzy eksperckiej w obszarze energetyki, a jej realizacja umożliwia korzystającym z jej usług uzyskanie danych historycznych oraz bieżących przewidywań co do potrzeb energetycznych oraz możliwości i sposobów ich zaspakajania. ARE S.A. prowadzi i rozwija Bank Danych Gospodarki Paliwowo-Energetycznej, ściśle współpracując z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Głównym Urzędem Statystycznym oraz Urzędem Regulacji Energetyki. ARE S.A. przygotowuje cykliczne raporty przedstawiające zmiany zachodzące na rynkach paliw i energii w Polsce, Unii Europejskiej oraz na całym świecie. Jednym z segmentów informacyjnych ARE jest portal CIRE.pl dostarczający bieżących informacji nt. wydarzeń m.in. w dziedzinie energetyki, gazownictwa i ciepłownictwa.