Podstrona: Pracownicy WBMiL członkami Sekcji Biomechaniki Komitetu Mechaniki PAN / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Pracownicy WBMiL członkami Sekcji Biomechaniki Komitetu Mechaniki PAN

2017-03-01 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Pracownicy WBMiL członkami Sekcji Biomechaniki Komitetu Mechaniki PAN

Pracownicy Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej – dr hab. Anna Kucaba-Piętal, prof. PRz, oraz dr inż. Jacek S. Tutak – zostali członkami Sekcji Biomechaniki Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk na lata 2016–2020.

Wręczenie aktów nominacyjnych było jednym z punktów lutowego zebrania Sekcji Biomechaniki. Podczas uroczystości odbywającej się na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach naukowcy otrzymali nominację z rąk przewodniczącego Komitetu Mechaniki PAN prof. Tadeusza Burczyńskiego oraz przewodniczącej Sekcji Biomechaniki prof. Ewy Majchrzak. Zadania Sekcji Biomechaniki KM PAN to m.in.: integracja środowiska biomechaników polskich, prezentowanie osiągnięć ośrodków naukowych w dziedzinie biomechaniki oraz inżynierii biomedycznej na konferencjach i seminariach oraz zachęcanie do podejmowania nowatorskich badań naukowych.

Na 20 października br. zaplanowano zebranie Sekcji Biomechaniki KM PAN połączone z seminarium „Wybrane zagadnienia diagnostyki i rehabilitacji”. Spotkanie odbędzie się na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Karolina Krzysztoń, Jacek S.Tutak