Podstrona: Pracownik Politechniki Rzeszowskiej w programie doradczym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Pracownik Politechniki Rzeszowskiej w programie doradczym

2017-07-04 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Pracownik Politechniki Rzeszowskiej w programie doradczym

Dr inż. Agata Skwarczyńska z Zakładu Oczyszczania i Ochrony Wód WBIŚiA zakwalifikowała się do „Lean in STEM" (Science, Technology, Engineering, Mathematics) – programu opartego na kobiecym mentoringu. Stwarza on możliwość osobistych spotkań i konsultowania przyszłej kariery, wymiany doświadczeń i wspólnego poszukiwania dróg rozwoju potencjału młodych zdolnych studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych. Mentorkami są 52 kobiety, których praca jest związana z technologią, innowacjami i nauką.

Obszar rozwoju, w którym dr inż. Agata Skwarczyńska będzie rozwijać swoje zainteresowania, to „kariera naukowa i akademicka”. Mentorką dr Skwarczyńskiej została dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec – autorka 15 zgłoszeń patentowych i 10 opracowań dla przemysłu, prowadząca interdyscyplinarną działalność naukowo-badawczą z inżynierii biomateriałów, technologii chemicznej oraz nanotechnologii.

Organizatorami programu „Lean in STEM” są Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce.