Podstrona: Prezentujemy najnowszy numer „Gazety Politechniki” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Prezentujemy najnowszy numer „Gazety Politechniki”

2018-07-05
Prezentujemy najnowszy numer „Gazety Politechniki”

W numerze 5-6/2018 „Gazety Politechniki” przedstawiliśmy sylwetki profesorów honorowych Politechniki Rzeszowskiej. Zamieściliśmy relację z obchodów 80. rocznicy przelotu szybowcowego Tadeusza Góry. Zaprezentowaliśmy także kolejne osiągnięcia pracowników i studentów, a także informację dotyczącą współpracy międzynarodowej z Brazylią, Gruzją i Ukrainą.

Ponadto zamieściliśmy artykuły poświęcone konferencjom naukowym organizowanym na naszej uczelni, relacje z pokazów z fizyki, wykładów otwartych oraz Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego. Część poświęcona nauce dotyczy badań możliwości utylizacji komunalnych osadów ściekowych w produkcji roślin energetycznych na przykładzie nawożenia komunalnymi osadami ściekowymi plantacji wierzby energetycznej oraz zagrożeń piorunowych podczas burzy.

W tym wydaniu można przeczytać m.in. o udziale naszej uczelni w projekcie SESAR, dniu otwartym na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym oraz współpracy z Bankiem Pekao SA. Zamieściliśmy również wspomnienie cenionego naukowca prof. Wiesława Żylskiego.

Ciekawą pasją podzielił się z Czytelnikami Dawid Zientek. Sporo miejsca poświęciliśmy  działalności kół naukowych i życia studenckiego, w tym m.in. Rzeszowskim Juwenaliom i innym wydarzeniom organizowanym przez studentów.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”