Podstrona: Prezydent RP i marszałek Sejmu z życzeniami dla Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Prezydent RP i marszałek Sejmu z życzeniami dla Politechniki Rzeszowskiej

2017-10-09
Prezydent RP i marszałek Sejmu z życzeniami dla Politechniki Rzeszowskiej

Ponad 30 listów gratulacyjnych z życzeniami sukcesów i dalszego rozwoju otrzymała Politechnika Rzeszowska z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Ich autorami są przedstawiciele najwyższych władz państwowych, parlamentarzyści, duchowni i samorządowcy. Listy gratulacyjne dotarły także z różnych ośrodków naukowych z całej Polski.

List z okazji nowego akademickiego, na ręce prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego, rektora Politechniki Rzeszowskiej przesłał prezydent RP Andrzej Duda. - Niech będzie to pomyślny czas dla Polski, dla Państwa uczelni oraz dla każdego z Państwa. Niech przyniesie wiele osiągnięć i satysfakcji na polu nauki, a w życiu osobistym niech będzie okazją do budowania wartościowych relacji międzyludzkich i podejmowania dobrych decyzji - napisał prezydent.

List przesłał także Marek Kuchciński, marszałek Sejmu RP. Ma on nadzieję, że kolejne lata będą owocowały rozwojem, pomnażaniem naukowego dorobku oraz rosnącym prestiżem Politechniki Rzeszowskiej. - Władzom uczelni, profesorom i wykładowcom gorąco życzę powodzenia w urzeczywistnianiu zawodowych aspiracji oraz wielu naukowych, badawczych i dydaktycznych sukcesów. Studentom zaś przeżycia wielkiej intelektualnej przygody i dobrych wyników, a przede wszystkim płynącej z nich satysfakcji - podkreślił marszałek Sejmu.

Życzenia sukcesów i pomyślności nadesłali parlamentarzyści: posłowie Wojciech Bakun, Maciej Masłowski, Mieczysław Miazga, Marek Rząsa, Joanna Frydrych, Kazimierz Moskal, Krystyna Wróblewska, a także senator Zdzisław Pupa. Listy gratulacyjne przesłali posłowie do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska, Stanisław Ożóg, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki, a także samorządowcy z województwa podkarpackiego:  prezydent Przemyśla Robert Choma, prezydent Krosna Piotr Przytocki, starosta rzeszowski Józef Jodłowski, wicestarosta rzeszowski Marek Sitarz.

Życzenia dalszego rozwoju uczelni przekazali też przedstawiciele duchowieństwa: biskup rzeszowski senior Kazimierz Górny oraz łaciński metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács,, a także przewodniczący Komitetu Budowy Maszyn PAN prof. dr hab. inż. Janusz Kowal.

Listy z życzeniami z okazji nowego roku akademickiego przesłali także przedstawiciele władz uczelni wyższych: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Białostockiej.