Podstrona: Program firmy Siemens dla studentek / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Program firmy Siemens dla studentek

2018-02-20
Program firmy Siemens dla studentek

Program „Inżynierki 4.0” kierowany jest do studentek uczelni technicznych i ma na celu zwiększenie kompetencji cyfrowych w obszarze Industry 4.0.

Przygotowane warsztaty, prowadzone przez członków zarządu Siemens oraz ekspertów technologii przemysłowej, finansów w przemyśle i komunikacji, mają na celu zwiększenie potencjału kobiet w branży technologicznej.

Wystarczy przesłać opis (do 1500 znaków) zainteresowań inżynierskich oraz wskazać kobietę – inżynier, która inspiruje. Opis można załączyć wypełniając formularz. Czas nadsyłania zgłoszeń upływa 27 lutego br.

Nagrodą ufundowaną przez Siemens jest wyjazd na największe targi przemysłowe Hannover Messe 2018 w dniach 23-25 kwietnia br. W ramach nagrody Siemens zapewnia trzem wybranym uczestniczkom programu: przejazd, nocleg, udział w targach, wyżywienie i ubezpieczenie.

Hannover Messe to największa wystawa przemysłowa na świecie, jest miejscem prezentacji najnowszych technologii przemysłowych, nawiązywania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń. Poruszane będą tematy związane z Industry 4.0, m.in.: automatyką przemysłową czy cyfrową fabryką. Ekspozycje te obejmują zagadnienia związane z automatyką i robotyką, w tym sterowaniem, komunikacją oraz oprogramowaniem, budową maszyn, elektrotechniką, napędami i pneumatyką czy też przykładowo usługami w tym zakresie.