Podstrona: Graliśmy razem z WOŚP w 28. Finale / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Graliśmy razem z WOŚP w 28. Finale

2020-01-13 , red.  fot. B.Motyka
Graliśmy razem z WOŚP w 28. Finale

Politechnika Rzeszowska wzięła udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Podziemnej Trasie Turystycznej przy Rzeszowskim Ratuszu wspieraliśmy zbiórkę na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Podczas finału można było zobaczyć pokazy chemiczne Koła Naukowego „Esprit”, roboty Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych.  Zaprezentowano robota "Stefan The Wonsz", roboty edukacyjne, robociki wykonane z klocków Lego; można również było pograć na konsoli XBOX.

Mieszkańcy Rzeszowa mieli okazje zobaczyć model samolotu skonstruowany przez KN Euroavia Rzeszów. Nie mogło również zabraknąć łazika marsjańskiego zbudowanego przez studentów Legendary Rover Team.

Odwiedzający stoisko Politechniki mogli również zobaczyć drukarki 3D wraz z modelami, które przygotowało Koło Naukowe Szybkiego Prototypowania i Wzornictwa Przemysłowego.

W tym roku na Wielkim Finale Orkiestry zaprezentował również swój repertuar Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Połoniny".