Podstrona: Przekazanie władzy rektorskiej prof. dr. hab. inż. Tadeuszowi Markowskiemu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Przekazanie władzy rektorskiej prof. dr. hab. inż. Tadeuszowi Markowskiemu

2016-09-01 , red.  Artur Polakiewicz
Przekazanie władzy rektorskiej prof. dr. hab. inż. Tadeuszowi Markowskiemu

31 sierpnia 2016 r. odbyło się oficjalne przekazanie władzy rektorskiej prof. dr. hab. inż. Tadeuszowi Markowskiemu.

Nowemu rektorowi Politechniki Rzeszowskiej, insygnia władzy - berło i łańcuch rektorski, symbolicznie przekazał ustępujący rektor, prof. dr. hab. inż. Marek Orkisz. W wydarzeniu uczestniczyli prorektorzy uczelni i dziekani wydziałów wybrani na kadencję 2016-2020.

Przypomnijmy: prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski został rektorem Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2016 – 2020. Jest absolwentem rzeszowskiego Technikum Mechaniczno-Elektrycznego. Studiował na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej (Politechniki Rzeszowskiej). Pracę zawodową rozpoczął jako asystent w Zakładzie Konstrukcji Maszyn; aktualnie jest zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego w Katedrze Konstrukcji Maszyn, którą kierował do 2015 r. Pełnił funkcję prodziekana i dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, a także prorektora Politechniki Rzeszowskiej. W latach 1999–2005 – przez dwie kadencje – był rektorem tej uczelni. W 1990 r. otrzymał tytuł profesora nauk technicznych – jako pierwszy absolwent rzeszowskiej uczelni. Specjalizuje się w zakresie konstrukcji maszyn, w tym w zagadnieniach związanych z przekładniami zębatymi.

KH