Podstrona: Rekordowa kwota zebrana na A[u]kcji Trzy Serca! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rekordowa kwota zebrana na A[u]kcji Trzy Serca!

2018-05-28
Rekordowa kwota zebrana na A[u]kcji Trzy Serca!

Ponad 22 tysiące złotych zebrano podczas tegorocznej IV edycji A[u]kcji Trzy Serca organizowanej przez  Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej Brief. Rekordowa kwota trafi do Olusia – chłopca jednego na milion.

Malutki Oluś Kosiek z Krościenka Wyżnego cierpi na Tibal hemimelię, która występuje raz na milion urodzeń i charakteryzuje ją brak lub niedorozwój kości piszczelowej. - W czasie trwania akcji rodzicom Olka udało się spotkać z najsłynniejszym ortopedą na świecie. Koszty leczenia przekraczają kwotę 1,5 mln zł, co przewyższa  możliwości finansowe rodziny, dlatego liczy się każdą pomoc  wyjaśnia Sabina Bielecka, studentka zarządzania, należąca do SKNKM Brief.

Szczególne podziękowania należą się prof. dr. hab. inż. Tadeuszowi Markowskiemu, rektorowi Politechniki Rzeszowskiej, który przekazał na aukcję koszulkę z autografem Rogera Federera. Ta wyjątkowa darowizna w znacznym stopniu przyczyniła się do pomocy Olusiowi, gdyż wylicytowana została za 5100 zł.

Dużą popularnością wśród licytujących cieszyły się także piłki oraz koszulki z autografami Legii Warszawa, Asseco Resovii Rzeszów, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Zbigniewa Bródki, Marcina Gortata. Można było wylicytować wejście na plan serialu „M jak miłość”, „W rytmie serca” a także skok ze spadochronem.

- Mimo iż A[u]kcja Trzy Serca dobiegła końca zachęcamy wszystkich do dalszej pomocy Olusiowi! Informacje o tym jak pomóc chłopcu można znaleźć na stronie: https://www.kawalek-nieba.pl/aleksander-kosiek/. Pokażcie jak wielkie są Wasze serca - zachęca  Sabina Bielecka.

A[u]kcja Trzy Serca to charytatywny projekt studenckiw tym roku był prowadzony od 15 do 30 kwietnia.