Podstrona: Rektor PRz Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rektor PRz Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa

2017-01-03 , red.  Artur Polakiewicz
Rektor PRz Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa

Rzeszowscy radni jednomyślnie zaakceptowali 30 grudnia 2016r. projekt uchwały dotyczącej nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa rektorowi Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Tadeuszowi Markowskiemu.

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu do wniosku o nadanie tytułu: „Jego zaangażowanie przyczyniło się nie tylko do rozwoju naukowego wielu pracowników tej uczelni, ale również do wysokiego poziomu kształcenia kolejnych pokoleń studentów. Wysoka jakość badań i osiągnięć naukowych, stały rozwój zaplecza laboratoryjnego przyczyniły się m.in. do ciągłego poszerzania oferty edukacyjnej Politechniki Rzeszowskiej oraz jej współpracy z innymi ośrodkami naukowymi i przemysłowymi nie tylko w kraju, ale także za granicą. Wszystkie te działania podnoszą atrakcyjność naszego miasta, jako m.in. ośrodka akademickiego i przyczyniają się do promocji całego regionu”.

Za całokształt pracy dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej na Politechnice Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski został odznaczony m.in.: medalem „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej” (1996), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (1998), Złotym Krzyżem Zasługi (1999), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2005) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2010).

AP