Podstrona: Rektor uczelni pogratulował sukcesu delegacji Chóru Akademickiego PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rektor uczelni pogratulował sukcesu delegacji Chóru Akademickiego PRz

2016-11-29 , red.  Artur Polakiewicz
Rektor uczelni pogratulował sukcesu delegacji Chóru Akademickiego PRz

29 listopada br rektor Politechniki Rzeszowskiej oficjalnie pogratulował chórzystom sukcesu, który odnieśli na I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej Cantantes Lublinensis.

Na lubelskim festiwalu Chór wywalczył Złoty Dyplom oraz  Nagrodę Specjalną (pisaliśmy o tym TUTAJ). To tylko jedno z wielu osiągnięć naszych wokalistów.  W 2012 roku Chór zadebiutował na XVI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie, gdzie zdobył III miejsce. Na II Międzynarodowym Festiwalu „O złotą wstęgę Solczy” na Litwie rozpoczęła się dobra passa Chóru. Wówczas nasi chórzyści stanęli na najwyższym miejscu podium. Złota Sturna czy Złote Pasmo dominowały w osiągnięciach uczelnianej formacji. Również Złoty Dyplom wywalczony na lubelskim festiwalu nie był pierwszym tego typu sukcesem. W kwietniu br Chór uzyskał Złoty Dyplom w kategorii chórów akademickich na I Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym Cantat viWAT. Warszawski festiwal był dla nich potrójnie owocny. Artyści otrzymali także Nagrodę Specjalną i Grand Prix festiwalu.

Chór pod dyrekcją Justyny Szeli-Adamskiej występuje ponadto na uroczystościach uczelnianych, koncertuje w kraju i za granicą. Występował z wybitnymi muzykami – w tym m.in z tenorem Pawłem Skałubą, pianistą jazzowym Zbigniewem Jakubkiem oraz Natalią Kukulską.

KH