Podstrona: ROBO~motion 2021 już za nami! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

ROBO~motion 2021 już za nami!

2021-12-17 , red.  Mateusz Salach, Marta Jagiełowicz
Zawody ROBO~motion 2021,

Zawody ROBO~motion 2021 gościły reprezentantów wielu kół naukowych, pasjonatów robotyki, elektroniki i programowania, a także publiczność głodną wrażeń tych wspaniałych pojedynków. Dla wszystkich osób, które nie mogły dotrzeć na ROBO~motion, organizatorzy przygotowali transmisję live z zawodów na Facebooku i Twitchu. Łącznie wydarzenie oglądało ponad 5,5 tysiąca osób.

VI edycja międzynarodowych zawodów robotów ROBO~motion  zgromadziła 220 uczestników i 160 robotów w jednym miejscu. Wydarzenie odbyło się na rzeszowskiej Hali Podpromie 28 listopada br.

Kategorie zmagań

Uczestnicy zawodów brali udział w zmaganiach w takich kategoriach, jak: Line Follower, Sumo, Freestyle, Robot Sprint, LEGO Tug of War, Micromouse, dość oryginalna Cebula House. Po raz pierwszy w Polsce rozegrano konkurencję Smash Bots by RoboLAB, podczas której  wyposażone w niesamowite uzbrojenie roboty o rozmiarach 30 x 30 cm bez limitu wagi walczyły o przetrwanie w specjalnie przygotowanej zamkniętej arenie. Niestety aż dwa roboty opuściły zawody z poważnymi  uszkodzeniami w postaci samozapłonu baterii oraz zniszczenia przez przeciwnika.

Partnerzy wydarzenia

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie ścisła współpraca środowiska akademickiego z przemysłem. Partnerami głównymi wydarzenia byli: Borg Warner, Deloitte, MTU Aero Engines Polska, Prezydent Miasta Rzeszowa, Pratt & Whitney, Sędziszów Małopolski, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i miasto Rzeszów. Partnerami złotymi zostali: Edocs i Europa Systems, InfoSoftware, Kawasaki Robotics, Solvera Gawel Technology, SEP Odział Rzeszowski i WAGO. Do partnerów srebrnych dołączyli: Autopart, Centrum Usług Dronowych, e-Bi, Toltech, Podkarpacka Izba Inżynierów Budownictwa i Cobot Planet.

Organizatorzy dziękują partnerom strategicznym: Koło Fotograficzne Uniwersytetu Rzeszowskiego LENS, Podkarpackiemu Centrum Ratownictwa Medycznego, OSP Sietesz i OSP Łopuszka Mała, Zespołowi Szkół Technicznych w Rzeszowie oraz Studenckiemu Kołu Naukowemu Informatyków KOD.

Organizatorami wydarzenia byli: Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informatycznych działające w ramach Rzeszowskiej Grupy IT, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne, Oddział Podkarpacki.

Patronat

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję ROBO~motion 2022.