Podstrona: [FOTO] Rola bezpieczeństwa we współczesnym systemie bankowym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[FOTO] Rola bezpieczeństwa we współczesnym systemie bankowym

2017-04-07 , red.  Artur Polakiewicz / fot: Arkadiusz Surowiec
kategoria: Nauka, Wydarzenia
[FOTO] Rola bezpieczeństwa we współczesnym systemie bankowym

4 kwietnia br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się konferencja „Rola bezpieczeństwa we współczesnym systemie bankowym” zorganizowana przez Zakład Nauki o Bezpieczeństwie PRz przy współudziale członków Koła Naukowego Studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego ENIGMA.

Pomysł na konferencję zrodził się podczas dyskusji prowadzonych pomiędzy przedstawicielami nauki i praktykami z IMS. Celem obrad było pogłębienie wiedzy na temat bezpieczeństwa w systemie bankowym oraz uświadomienie uczestnikom, jak bezpiecznie korzystać z produktów depozytowych, kredytowych, bankowości elektronicznej i mobilnej, a także jak zmniejszyć ryzyko ataków cyberprzestępców we współczesnej bankowości.

Konferencję otworzyli przedstawiciele władz uczelni oraz wydziału – dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia, oraz dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz, dziekan Wydziału Zarządzania.

Obradowano podczas dwóch sesji – plenarnej i panelowej – prowadzonych przez mgr Annę Herbut, absolwentkę WZ. W sesji plenarnej wzięli udział naukowcy i praktycy zajmujący się bankowością oraz finansami, zaś w panelu głównym: dr hab. Zbigniew Krysiak – prof. SGH, ekspert ekonomiczny w Kancelarii Prezydenta RP; mgr Beata Rapa – dyrektor oddziału NBP w Rzeszowie; mgr Ewa Domowicz-Kobylska – specjalista ds. klientów biznesowych w Banku Polskiej Spółdzielczości SA Oddziale w Rzeszowie; mgr Robert Radek z firmy G2A.com; dr Witold Furman z Katedry Rachunkowości Finansowej UEK; dr Łukasz Jabłoński z Katedry Ekonomii Stosowanej UEK.

Na zakończenie uczestnicy konferencji wzięli udział w konkursach, w których do wygrania były tygodniowy staż w firmie ZETO oraz liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez Politechnikę Rzeszowską i sponsorów.

Anita Baca