Maraton innowacji Science Challenge Day

24-10-2018 r.
Maraton innowacji Science Challenge Day

Science Challenge Day to całodniowy maraton innowacji, który odbędzie się już 27 października na terenie Politechniki Wrocławskiej.

Jest to szansa dla naukowców, ekostartupów, studentów, zespołów i osób zaangażowanych w ochronę środowiska na przedstawienie własnych pomysłów, sprawdzenie ich potencjału biznesowego, a nawet na rozwój własnego biznesu. Prezentacje pomysłów będą odbywały się w 6 kategoriach:

• REdesign: rozwój nowych materiałów mających potencjał do zastąpienia plastiku;
  • REinvent: technologie i procesy skracające czas biodegradacji;
  • REcycle: technologie i procesy recyklingu;
  • REduce: zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych, zmniejszenie ilości użytego plastiku/ odzyskiwanie odpadów produkcyjnych;
  • REuse: wykorzystanie składników odnawialnych/ naturalnych w produkcji plastiku;
  • REthink: rozwiązania podnoszące społeczną świadomość znaczenia redukcji/ eliminacji plastiku z ekosystemu.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować swój pomysł na www.sciencechallengeday.eu.

Regulamin wydarzenia znajdziecie tutaj

Najwyżej oceniony projekt weźmie udział w procesie preakceleracji o wartości 10 000 Euro w ramach SciTech Fund. Nagroda ta to szansa na dalszy rozwój projektu i założenie własnego biznesu.

Grupa SciTech – organizator wydarzenia - dotychczas koncentrowała się na inwestycjach w takie obszary jak odnawialne źródła energii (SAULE Technologies), medTech (SensDx), nanotechnologia (Nanopure), IT (Edge One Solutions) i edTech (eduLAB). Problem plastiku to kolejne wyzwanie, w rozwiązanie którego Grupa postanowiła aktywnie się włączyć.

Powrót do listy aktualności