Podstrona: Semestr w Chinach to niezapomniana przygoda / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Semestr w Chinach to niezapomniana przygoda

2017-10-04
Semestr w Chinach to niezapomniana przygoda

Od 4 lat na Politechnice Rzeszowskiej prowadzony jest nabór na studia w Chinach. Do tej pory wyjechało 119 osób. W tym semestrze 7 studentów. Decydując się na studia na Huazhong University of Science and Technology w Wuchan  studenci mają zapewnione ubezpieczenie, akademik i czesne. Sami muszą opłacić jedynie koszty związane z przejazdem i utrzymaniem. – Są to stosunkowo niskie wydatki, bo życie w Chinach jest tańsze niż w Polsce – mówi Urszula Kluska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej. Na miejscu studenci mają możliwość udziału w kursie języka chińskiego.

Studia zdecydowanie polecają, ci którzy przez semestr studiowali w Chinach. - Od kiedy wiedziałem, że na Politechnice Rzeszowskiej można uczestniczyć w wymianie studenckiej, za cel postawiłem sobie właśnie wyjazd w nieznane. Chciałem szlifować swój język i zdobyć doświadczenie za granicą. Wymiana to nie tylko studia, ale też poznanie egzotycznego kraju, jego bogatej kultury i historii - wspomina Marcin Drozd absolwent Wydziału Zarządzania PRz.

Osoby zainteresowane wyjazdem do Wuhan powinny być na co najmniej II roku studiów I stopnia. Wymagana jest również zgoda dziekana, dobra średnia i bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Termin składania podań upływa 20 października br. o godz. 15:00. Więcej szczegółów zostanie podanych na spotkaniu informacyjnym 10 października br. o godz. 12:00 w sali P-24, (VI piętro). Zapraszamy również na stronę Działu Współpracy Międzynarodowej.