Podstrona: Seminarium na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym „Zobacz drgania, których nie widać” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2019-03-11
kategoria: Nauka

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej zaprasza do udziału w seminarium „Zobacz drgania, których nie widać”, które odbędzie się 15 marca 2019 r. o godz. 10:00 w auli WMT w Stalowej Woli przy ul. Kwiatkowskiego 4.

Podczas konferencji zostanie zaprezentowana metoda diagnostyki wykorzystująca amplifikację ruchu. Tematyka seminarium obejmuje także przedstawienie korzyści wynikających z zastosowania technologii wzmocnienia ruchu a także prezentacje funkcjonalności oprogramowania i analizę nagrań z wykorzystaniem technologii IRIS M.

Zestaw IRIS M jest gotowym zestawem do nagrywania i wzmacniania ruchu, który normalnie nie jest widoczny gołym okiem. Pozwala on na zaobserwowanie niewidocznych defektów maszyn lub struktur. IRIS M mierzy odkształcenia, przemieszczenia, ruch oraz wibracje, których ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec.

Oprogramowanie Motion Amplification™ tworzy łatwy do zrozumienia film wzmocnionego ruchu, który pozwala na błyskawiczną detekcję nieprawidłowości, a następnie podjęcie odpowiednich działań mających na celu ich usunięcie. Wystarczy kilkosekundowe nagranie, by stworzyć film prezentujący wzmocniony ruch.

Więcej informacji dostępnych na stronie https://vims.pl/produkt/iris-m-motion-amplification-pl/ lub na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCnG9WhNr7SKLKpy1yKLa_mw?view_as=subscriber.

Zgłoszenia na seminarium przyjmowane są do 12 marca br. pod adresem e-mail: sylwiasc@prz.edu.pl. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.