Podstrona: Seminarium Polskiej Agencji Kosmicznej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Seminarium Polskiej Agencji Kosmicznej

2021-03-16 , red.  Marta Jagiełowicz
Seminarium Polskiej Agencji Kosmicznej

Polska Agencja Kosmiczna organizuje seminarium poświęcone tematyce kosmicznej. W wydarzeniu mogą uczestniczyć pracownicy i studenci Politechniki Rzeszowskiej. Seminarium w formie wideokonferencji na platformie MS Teams odbędzie się 17 marca br. (środa) w godz. 15.00–18.00.

Seminarium jest organizowane w ramach projektu „POLSA na uczelniach”. Eksperci Polskiej Agencji Kosmicznej wygłoszą prelekcje dotyczące następujących zagadnień: „Mechanika kosmiczna-orbitalna i planetarna z elementami inżynierii systemowej” – Jakub Stelmachowski, „Zdalne obserwatorium astronomiczne” – Przemysław Rudź, „Możliwości udziału w programach ESA dla polskich studentów” – Adam Dąbrowski. Seminarium ma charakter zamknięty. Agencja planuje kolejne spotkania z tego cyklu we współpracy i innymi uczelniami.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie. Aby dołączyć do spotkania, kliknij tutaj.

Polska Agencja Kosmiczna POLSA powstała na mocy ustawy z 26 września 2014 r. Jej zadaniem jest wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego oraz środowiska naukowego przez łączenie świata biznesu i nauki. Polska Agencja Kosmiczna współpracuje z międzynarodowymi agencjami oraz administracją państwową w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej.