Podstrona: Spotkanie kół naukowych PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie kół naukowych PRz

2017-02-15 , red.  Artur Polakiewicz
Spotkanie kół naukowych PRz

14 lutego br. w Sali Senatu odbyło się spotkanie kół naukowych i organizacji studenckich PRz zorganizowane przez Dział Karier i Promocji. Podczas pierwszego spotkania w tym roku był obecny pełnomocnik ds. kół naukowych prorektora ds. kształcenia prof. PRz Grzegorza Masłowskiego, dr inż. Bartosz Trybus z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Rola opiekuna kół naukowych polega m.in. na koordynacji działalności studenckich kół, inicjowaniu i współorganizowaniu sesji i seminariów kół.

W pierwszej części poruszono najnowsze kwestie związane z bieżącą działalnością i planami kół, rozmawiano również o zamówieniach publicznych. W drugiej części spotkania Dział Karier i Promocji zaproponował uczestnikom współpracę przy najbliższym wydarzeniu, tj. Dniach Otwartych PRz. Część kół wyraziła chęć czynnego udziału – pokazów naukowych. Spotkania kół, zgodnie z wolą organizatorów, odbywać się będą raz w semestrze. Ostatnie zebranie było okazją do podsumowania dotychczasowych działań, do poznania się i integracji wszystkich osób zrzeszonych w kołach naukowych PRz.

Na Politechnice Rzeszowskiej jest 55 kół naukowych, należą do nich pasjonaci wielu dziedzin. To kreatywni studenci, aktywnie popularyzujący naukę, uczelnię i wydziały, zainteresowani zdobywaniem i rozwojem wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wszyscy studenci mogą uczestniczyć w działaniach kół naukowych, dlatego serdecznie zachęcamy do zapisywania się do poszczególnych organizacji studenckich.