Podstrona: Spotkanie otwarte władz uczelni z pracownikami niebędącymi nauczycielami akademickimi / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-03-29 , red.  Artur Polakiewicz

28 marca br. odbyło się spotkanie otwarte rektora PRz prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego z pracownikami niebędącymi nauczycielami akademickimi. Rektorowi towarzyszyli prorektorzy.

Podczas zebrania rektor powiedział, które z obietnic składanych podczas kampanii wyborczej zostały spełnione. Mowa była głównie o sprawach kadrowych, finansach i inwestycjach.

Rektor poinformował również o planach, wśród których znalazły się m.in.: nowoczesny dom dla studentów i młodych pracowników, kryty orlik i lodowisko, zmiany w Bezmiechowej, zagospodarowanie stołówki. Ponadto w miejscu studenckiego klubu ma powstać centrum rehabilitacji dla studentów i pracowników oraz laboratorium na potrzeby kierunku inżynieria medyczna. Planowane jest także wprowadzenie oceny pracowników niebędących nauczycielami akademickimi (tak jak co dwa lata oceniani są wykładowcy).

Rektor zwrócił również uwagę na sprawy, których do tej pory nie udało się zrealizować: otwarcie sal dydaktycznych, rezygnację z egzaminu kwalifikacyjnego, obligatoryjną naukę drugiego języka obcego.

Spotkanie zakończyło się udzieleniem przez rektora odpowiedzi na pytania zadane przez pracowników.