Podstrona: Spotkanie "Spójrz w gwiazdy, rozszerzaj horyzonty" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie "Spójrz w gwiazdy, rozszerzaj horyzonty"

2019-01-14
Spotkanie

Promocja astronomii  wśród licealistów i studentów oraz inspiracja młodych ludzi do rozwijania i działania w swoich społecznościach - taki cel stawiają sobie organizatorzy akcji „Spójrz w gwiazdy, rozszerzaj horyzonty”. Wydarzenie odbędzie się 18 stycznia w Centrum Kultury i Nauki Politechniki Rzeszowskiej (dawna stołówka PRz).

Akcja jest organizowana w celu upamiętnienia przypadającego w 2019 roku 100-lecia istnienia Międzynarodowej Unii Astronomicznej. Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej przy współpracy z wolontariatem studenckim Projektor.

Podczas spotkania swoją działalność zaprezentują koła naukowe i organizacje studenckie. Chcemy żeby studenci postawili na kreatywność i oryginalność w prezentacji swojej działalności, aby wzbudzić ciekawość i zachęcić do aktywnego uczestnictwa w kołach naukowych – podkreśla Bogdan Pajdo, organizator wydarzenia.

Równolegle w sali S-3 na Wydziale Zarządzania PRz odbędzie się panel wykładów, prowadzonych przez zaproszonych prelegentów popularyzujących astronomię wśród polskiej młodzieży. Wśród zaproszonych gości jest również Marcin Drozd, ambasador Projektora, który opowie o programie i zaletach wynikających z bycia wolontariuszem.

Przy zegarze słonecznym Politechniki Rzeszowskiej zlokalizowanym przy amfiteatrze zaplanowano stanowisko dla teleskopów.

Spotkanie odbędzie się w godzinach od 9:00 – 16:00.