Podstrona: Spotkanie władz Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie władz Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego

2020-09-25 , red.  Damian Gębarowski, Marta Jagiełowicz
Spotkanie władz Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego

24 września br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie władz dwóch największych podkarpackich uczelni - Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Politechnikę Rzeszowską reprezentowali: rektor dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, prorektor ds. nauki dr hab. inż. Lesław Gniewek, prof. PRz, prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, kanclerz mgr inż. Andrzej Sowa i kwestor mgr Joanna Chwostek. Uniwersytet Rzeszowski reprezentowali: rektor prof. dr hab. Sylwester Czopek, prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Elżbieta Rokosz-Piejko, prof. UR, prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych prof. dr hab. Idalia Kasprzyk, prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych dr hab. Elżbieta Feret, prof. UR, kanclerz mgr inż. Barbara Oskroba oraz kwestor mgr Marzena Filipek.

Tematem spotkania było m.in. nawiązanie współpracy w następujących obszarach: badania i nauka, zdobywanie
i realizacja grantów, organizacja wspólnych przedsięwzięć popularyzujących akademickość w Rzeszowie i województwie podkarpackim. Podczas rozmów podkreślano, że uczelnie będą ewaluowane w różnych dyscyplinach naukowych, a przy wykorzystaniu potencjału współpracy obydwie uczelnie mogą wypracować strategię obopólnych korzyści.

Zdaniem przedstawicieli Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego bardzo korzystne dla środowiska akademickiego Rzeszowa, w tym pracowników i studentów obu uczelni, a także dla całego miasta i regionu jest funkcjonowanie i wzajemna współpraca dwóch dużych, autonomicznych, prężnie działających i rozwijających się uczelni publicznych.

Władze wyraziły chęć organizacji cyklicznych spotkań oraz reaktywowania konferencji rektorów uczelni podkarpackich.