Podstrona: [VIDEO] Spotkanie władz uczelni z przedstawicielami firmy BOMBARDIER Aerospace / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[VIDEO] Spotkanie władz uczelni z przedstawicielami firmy BOMBARDIER Aerospace

2017-07-11 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
[VIDEO] Spotkanie władz uczelni z przedstawicielami firmy BOMBARDIER Aerospace

11 lipca br. w Sali Senatu PRz odbyło się spotkanie władz uczelni z przedstawicielami firmy BOMBARDIER Aerospace. Dotyczyło przyszłej współpracy naukowo-badawczej w dziedzinie innowacyjnych technologii. Prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor PRz, prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki, oraz dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, rozmawiali na temat współpracy z Michaelem Curranem, dyrektorem w Aerostructures and Engineering Services i Januszem Kućminem, generalnym przedstawicielem Bombardiera na Polskę. Możliwość kooperacji miałaby dotyczyć technologii stosowanej w lotnictwie, m.in. kompozytów, szybkiego prototypowania oraz symulacji konstrukcji lotniczych wspomaganych komputerowo.

W spotkaniu uczestniczyli także dr inż. Arkadiusz Rzucidło, prodziekan ds. kształcenia WBMiL oraz Mieczysław Górak dyrektor OKL w Jasionce.

Bombardier Aerospace należy do grupy Bombardier. Jest jedną z największych firm z branży lotniczej (obok Boeinga i Airbusa) i zaliczany jest do czołowych dostawców samolotów komercyjnych (obok Boeinga, Airbusa i Embraera).