Podstrona: Spotkanie z emerytowanymi pracownikami / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie z emerytowanymi pracownikami

2019-09-13
Spotkanie z emerytowanymi pracownikami

W auli V-1 Politechniki Rzeszowskiej odbyło się doroczne spotkanie władz Uczelni i przedstawicieli związków zawodowych z emerytowanymi pracownikami.

Wśród obecnych byli nauczyciele akademiccy, pracownicy inżynieryjno-techniczni oraz pracownicy administracji przebywający na emeryturze lub korzystający ze świadczeń rentowych. W trakcie spotkania byli pracownicy mogli zobaczyć zmiany, jakie dokonały się w Politechnice w ostatnim czasie oraz poznać perspektywy rozwoju Uczelni.. Podczas spo­tka­nia prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, Rektor,  wspomniał, że związany jest Uczelnią od 53 lat, a studia w Politechnice Rzeszowskiej rozpoczął w 1966 roku. - Pozwala to mieć perspektywiczne spojrzenie na to jak, się ta instytucja zmieniała. To co było kiedyś i to co jest teraz, to proces który jest nieunikniony i musi trwać, aby uczelnia się rozwijała i była atrakcyjna dla przyszłych i obecnych studentów – dodał Rektor.

Dr hab. Antoni Pardała, były pracownik Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej w imieniu wszystkich zgromadzonych podziękował za możliwość udziału w spotkaniu. -Widać wymierne zmiany w naszej Uczelni, jeśli chodzi o działalność naukową, dydaktyczną i współpracę międzynarodową. Cieszy nas, że władze Uczelni potrafią docenić nasz wkład w rozwój instytucji jako byłych pracowników i aktywnych emerytów - mówił prof. Pardała.

Wydarzenie było także doskonałą okazją dla byłych pracowników do spo­tka­nia się z kole­gami i kole­żan­kami z pracy przy poczę­stunku. Nestorzy, którzy przez wiele lat swojej pracy byli zaan­ga­żo­wa­ni w budo­wa­nie marki i pozy­cji Politechniki Rzeszowskiej, nadal interesują się jej życiem i wnikliwie obserwują jej rozwój.

Wyczekiwanym punktem wydarzenia był występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Połoniny”, który zaprezentował przyśpiewki i tańce rzeszowskie. Spektakl dostarczył widzom wielu wrażeń i przeżyć, o czym świadczyły gromkie brawa na zakończenie występu.