Podstrona: Spotkanie z pilotem doświadczalnym Henrykiem Szkudlarzem / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie z pilotem doświadczalnym Henrykiem Szkudlarzem

2018-11-09
Spotkanie z pilotem doświadczalnym Henrykiem Szkudlarzem

W Politechnice Rzeszowskiej mieliśmy zaszczyt gościć ppłk. rez. mgr. inż. pil. Henryka Szkudlarza z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych. Organizatorem spotkania było Studenckie Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów.

Podczas spotkania Henryk Szkudlarz mówił o zawodzie pilota doświadczalnego, o tym jakie są wymagania żeby wykonywać tę pracę. Ponadto opowiadał o procesie szkolenia pilotów doświadczalnych zarówno w Polsce,  jak i w krajach całego świata. Nasz gość mówił również o próbach naziemnych, próbach w locie oraz pomiarach i obliczeniach, a także o  regulacji prawnych. Po wykładzie ze strony studentów pojawiło się wiele dodatkowych pytań.

EUROAVIA Rrzeszów bardzo dziękuje za duże zainteresowanie spotkaniem. Wystąpienie Pana Henryka Szkudlarza to cenna dawka praktycznej wiedzy o świecie awiacji, która jest bezcenna u progu kariery każdego przyszłego pilota.