Podstrona: Staff Training Week. Międzynarodowi przedstawiciele programu Erasmus+ na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Staff Training Week. Przedstawiciele programu Erasmus+ na Politechnice Rzeszowskiej

2016-09-07 , red.  Artur Polakiewicz

Międzynarodowo upłynęły ostatnie dni wakacji na Politechnice Rzeszowskiej. Od 29 sierpnia do 2 września br. gościliśmy przedstawicieli czterech zagranicznych uczelni z trzech krajów: Gruzji, Brazylii i Ukrainy.

Na Politechnice Rzeszowskiej przebywały osoby biorące udział w programie wymiany pracowniczej Erasmus+. W ramach umów bilateralnych z National Technical University of Ukraine “Kyiv Polytechnic Institute”, Lviv Polytechnic National University, Georgian Technical University, Universidade Federal de Ouro Preto do Politechniki Rzeszowskiej przybyły osoby niebędące nauczycielami akademickimi. Podczas tej wizyty odbyły się liczne spotkania i prezentacje. Zagraniczni goście odwiedzili m.in. uczelniane laboratoria Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

Staff Training Week to jeden z elementów akcji 1 „Mobilność edukacyjna” w programie Erasmus+. Dzięki niemu uczelnie mogą uzyskać dofinansowanie na prowadzenie wymiany pracowników i studentów z krajami spoza Unii Europejskiej. Projekt realizowany na naszej uczelni będzie obejmował nie tylko przyjazdy pracowników uczelni w celach szkoleniowych, jak to miało miejsce w przypadku osób, które gościliśmy, ale również przyjazdy i wyjazdy nauczycieli akademickich oraz przyjazdy studentów.

Więcej informacji na tematu programu Erasmus+ w Politechnice Rzeszowskiej na poniższej stronie: fao.portal.prz.edu.pl/pl/erasmus-kraje-partnerskie/

KH