Podstrona: Studenci Politechniki na prestiżowych targach lotniczych w Dubaju / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki na prestiżowych targach lotniczych w Dubaju

2017-11-24
Studenci Politechniki na prestiżowych targach lotniczych w Dubaju

Od 12 do 16 listopada studenci Politechniki Rzeszowskiej brali udział w Dubai Airshow – międzynarodowych targach branży lotniczej w Dubaju. Mieli okazję zobaczyć najnowsze modele samolotów, porozmawiać z doświadczonymi pilotami oraz ludźmi związanymi z branżą lotniczą. - Widzieliśmy najnowszego Boeinga 787-10. To wersja, która jeszcze nie jest dostępna w sprzedaży. Oglądaliśmy największe samoloty świata, nie tylko od zewnątrz ale również od środka. Boeing 747 czy Airbus 380 robią niesamowite wrażenie – wspomina Bartosz Ziółkowski, student V roku kierunku lotnictwo i kosmonautyka Politechniki Rzeszowskiej.

Zaskakujący dla studentów był pomysł na otwarcie pokazów lotniczych. - Był to przelot dwóch samolotów liniowych bardzo blisko siebie wraz z eskortą akrobacyjną – mówi Piotr Ostrzycki, student IV roku kierunku lotnictwo i kosmonautyka PRz.

Dubai Airshow to jedne z największych i najbardziej spektakularnych targów branży lotniczej na świecie, które łączą świat branży lotniczej i kosmicznej z różnymi dziedzinami przemysłu.